PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343257}
7,2 30 652
oceny
7,2 10 1 30652
6,0 11
ocen krytyków
Rezerwat
powrót do forum filmu Rezerwat

Ludzie smutna rzeczywistość Pragi. Tutaj żyją normalni ludzie i normalne rodziny. Wkurza mnie to ze reżyser znalazł sobie ''kozła ofiarnego'' do swojej opowieści. Menelstwo jest wszędzie. Znam wiele osób które wychowały się na Pradze i to są ludzie normalni oraz wykrztałceni. Jest menelstwo ale kurna ludzie dajcie żyć. Film jak film. Fakt że kino autorskie ale są napewno lepsze filmy od tego. Aktorstwo słabe (nawet żule nie pomogą). Fabuła jak fabuła nic szczególnego. Kino widziało wiele podobnych historii tylko że nie w realiach praskich. Powiem szczerze że dialogi polegały na przekleństwach które mnie nie śmieszyły. Napewno mistrzem w dialogach z przekleństwami jest Koterski. Ocena ogólna:

4/10

Serdecznie Pozdrawiam

PS. To moja ocena i opinia nie każdy może się z nią zgadzać.

piter_sobiecki

Cóż przyznam Ci się ze mnie te przekleństwa w filmach juz tez nie smieszą.Nie wiem czy dlatego, ze juz z tego wyroslem ,czy dlatego ze nie znam się na filmie lub nie mam poczucia humoru.Na dodatek na róznych forach internetowych czytam że piosenka "o kwiatach" obrasta juz kultem.
Czy faktycznie jest tak zabawna ????

ocenił(a) film na 6
TintoBrass

bo ja wiem czy chodzi o to, że jest zabawna? co trzeba temu utworowi przyznać:

- jest melodyjny, łatwo go zanucić,
- jest dobrze zaśpiewany (znaczy poprawnie),
- pojawia się w filmie w najmniej oczekiwanym momencie, przez co zapada w pamięć (a wszelka "kultowość" rządzi się ,moim zdaniem, elementem zaskoczenia).

oczywiście język i konstrukcja piosenki też robią tu swoje.

ocenił(a) film na 10
piter_sobiecki

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą Panie Piter.Jeśli żyją tam ludzie tak samo jak Pan "wykrztałceni"to można rzeczywiście im jedynie współczuć.Nie wiem czy Pan w ogóle obejrzał film bo dialogi nie polegają wyłącznie na przekleństwach a przekleństw i tak jest stosunkowo mało w porównaniu z tym co się słyszy na samej Pradze(tu radzę zasięgnąć opinii Pana znajomych z tamtej dzielnicy)Musi Pan mieć naprawdę smutne i pesymistyczne uosobienie skoro ten film wydał się Panu "smutną rzeczywistością Pragi".Chyba nigdy w życiu nie chciałbym z panem wypić piwa:-)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 4
sweetboy79

Mi też się film nie podobał. Słabo wykreowane postacie, fabuła nic specjalnego tylko w realiach Pragi. Dosyć mało śmiesznych scen, ja lubię komedie francuskie, dobre parodie i dobre komedie amerykańskie(nie jest ich znowu tak dużo) no i oczywiście Bareja. Być może film jest dobry tylko po prostu nie był trafiony w mój gust.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
rzyczki

Gdy zacznie się sprowadzać wypowiedzi do filmów, do tekstów "w moje, bądź nie moje gusta", to będą tylko dwie kategorie obrazów - te co się komuś podobają i te co się nie podobają. Żadnych półcieni... bez-sen-su.

piter_sobiecki

A tam, Praga to normalnie zakała stolicy ;)

ocenił(a) film na 1
Ch_K

Czytam te Wasze komentarze i śmieję się. Mieszkam na starej Pradze od 20 lat i nie uważam jej ani za zakałę, ani za miejsce, gdzie przeklina się najwięcej. Jeśli chodzi o niektórych bohaterów "Rezerwatu", to nie trzeba wcale udawać się na Pragę, by ich znaleźć- pewne zachowania i niebezpieczne zaułki są wszędzie a tutaj wcale nie jest najniebezpieczniej. Szkoda, że niektórzy tylko tak kojarzą miejsce, którego nie znają tak dobrze jak ja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones